Czcionka

A

A

A

Kontrast black-white mode white-black mode black-yellow mode yellow-black mode
Unia Europejska
Czcionka

A

A

A

Kontrast black-white mode white-black mode black-yellow mode yellow-black mode

25.01.2023

UWB RTLS – Entertainment

UWB RTLS – Entertainment

Parki rozrywek czy parki trampolin to centra, które przyciągają rzeszę dziecięcych amatorów sportowej zabawy. Na zachodzie Europy znaleźć można hale o tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, które poza infrastrukturą trampolin czy torów przeszkód posiadają system IT digitalizujący zabawę. Uczestnicy takiej rozrywki wyposażani są w bransoletki RFID, które dzięki przykładaniu do odpowiednich urządzeń umożliwiają realizację scenariuszy zabawy. System umożliwia wyzwalanie contentu audiowizualnego oraz zbieranie punktów przez uczestników. Wadą systemu opartego o RFID jest brak śledzenia pozycji użytkowników oraz rozbudowana infrastruktura urządzeń. Zastosowanie systemu lokalizacji opartego o UWB umożliwiłoby otrzymanie tych samych funkcjonalności, które wynikają z systemu RFID, a nawet więcej.

Pełne pozycjonowanie użytkowników umożliwi weryfikację poprawności scenariuszy gier układanych przez pracowników centrów rozrywek. Mapowanie zachowania użytkowników i wyciąganie z nich wniosków dzięki narzędziom statystycznym pozwoli na optymalizację rozgrywek, unikania wąskich gardeł oraz zapewnienia bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do systemów opartych o RFID, system UWB firmy Esensic umożliwi łatwą konfigurację nowej rozgrywki bez konieczności zmiany pozycji urządzeń śledzących ruch użytkowników. Pozycjonowanie w oparciu o UWB jest trójwymiarowe, dlatego nowe gry mogą obejmować wszystkie poziomy centrum, maksymalizując jego potencjał.

Pozycjonowanie przydatne jest nie tylko w centrach zabaw, ale również w muzeach czy galeriach, które co raz częściej sięgają po interaktywne treści audiowizualne. Zastosowanie systemu UWB w muzeum umożliwi wyświetlanie danej treści po podejściu użytkownika do danego eksponatu. Użytkownik wyposażony w odpowiedni tag śledzący nie będzie musiał dokonywać manualnej interakcji z eksponatami. System automatycznie zarejestruje zbliżenie się użytkownika do eksponatu, a następnie wyświetli daną treść. Tag śledzący może zostać przypisany do języka preferowanego przez użytkownika, dlatego komunikat audiowizualny może być zawsze odpowiedni dla odbiorcy.

Bezpieczeństwo to podstawa. Goście centrów rozrywek, muzeów czy galerii powinni mieć dostęp jedynie do obszarów, które są do tego celu przeznaczone. System Esensic zapewnia możliwość kreowania wirtualnych stref. W przypadku gdy niepożądana osoba znajdzie się w niedozwolonej strefie, system automatycznie wygeneruje alarm, a obsługa obiektu szybko może zareagować na potencjalnie niebezpieczną sytuację. Dodatkowo, dla troskliwych rodziców możliwym jest poogląda danych o ich dziecku. Aplikacja może wyświetlić dane o tym gdzie aktualnie znajduje się ich pociecha oraz jaki wysiłek poniosła podczas zabawy.

    Zostańmy w kontakcie!